Biztos nyugdíjbefektetések
A középkorú emberek közül már sokan foglalkoznak a majdani nyugdíjuk kérdésével. Manapság már mindenki tudja, hogy a nyugdíj összege szorosan összefügg a munkaévek alatt befizetett összeggel. A fiatalabb generációknál ez a kérdés nem áll az elsők között a fontossági listán, pedig minél előbb kezd valaki önmagáról anyagilag is gondoskodni, annál jobban jár. Mennyi lesz a havi jövedelmünk, ha elérkezik a nyugdíjjogosultságuk ideje?
Sokakat foglalkoztat ez a kérdés. Ez elsősorban a munkával eltöltött évek számától függ, ami állandó változás alatt áll, valamint a sok év alatt befizetett összeg nagyságától. A kiegészítő nyugdíjbiztosítási lehetőségekről itt tájékozódhat. Ugyanis számos biztosítótársaság és bank foglalkozik nyugdíjbiztosítással, amit ráadásul az állam is támogat adójóváírás formájában. Régen csak az állami nyugdíj befizetésére volt lehetőség, ami az állam által garantált havi összeget jelentette. Az első érvágás ebben a rendszerben akkor történt, amikor a népesség csökkenésével a befizetések száma is csökkent a kifizetésekhez viszonyítottan.
Ezért alkották meg a kiegészítő nyugdíjbiztosítást, amivel mindenki előtt nyitva áll az út a szabadon választható befizetések irányába. Ezek olyan hosszú lejáratú fizetési részletek, amelyek 10-15-20 évre szólnak. Ezen lehetőség a dolgozóknak, illetve a munkáltatóknak anyagilag kifizetődőbb megoldást jelentenek, az állami nyugdíjbiztosító felé történő befizetéseknél.
Az állam nyeresége pedig az, hogy nem hárul rá az összes nyugdíj kifizetésének felelőssége és anyagi terhe. Ugyanis a nyugdíjalapok magas hozamú befektetése már nem lehetséges, enélkül pedig a megtérülés igen kétséges. A 2008-as világszintű részvényválság idején számos nyugdíjalap bevételei jelentősen megcsappantak, ami érzékenyen érintette az őket mozgató országok költségvetését is. Ezek után nagy merészség kell ezt az óriási pénzvagyont egy módon mozgatni. Ez az egyik oka annak, hogy több befektetési alap is kínál befizetési lehetőséget az állami nyugdíjalap mellett.